آموزش ارز دیجیتال صفر تا صد

ارز دیجیتال، کلمه ای است که این روزها زیاد جستجو می شود و اکثرا بدنبال آموزش آن هستند. به همین علت تصمیم گرفتیم دوره جامع ارز دیجیتال را برگزار کنیم تا علاوه بر یادگیری مفاهیم این حوزه، نحوه سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال را نیز فرا بگیرید.

قبل از شروع، به این نکته توجه کنید که ارز دیجیتال با رمز ارز متفاوت است. در واقع بیت کوین، اتریوم، سوالانا و … همگی رمزارز هستند و زیر مجموعه ای از ارز دیجیتال محسوب می شوند.

اما برای شروع و یادگیری حوزه رمزارزها چه پیش نیازهایی لازم است؟

یادگیری مقدماتی بلاکچین

بلاکچین، اولین و مهمترین پیش نیاز ارزدیجیتال می باشد.

بلاکچین را میتوان دیتابیس رمزارزها دانست که اطلاعات تراکنش ها در آن ذخیره و نگهداری می شود با این تفاوت که بلاکچین، غیرمتمرکز است.

منظور از غیرمتمرکزی چیست؟

قرعه کشی هایی که تلویزیون نشان میدهد را در نظر بگیرید. در واقع یک شخص یا تیم در پشت صحنه در حال برگزاری این قرعه کشی هستند. بنابراین قرعه کشی را یک تیم خاص کنترل می کنند، بنابراین متمرکز است.

حال اگر همین قرعه کشی در بلاکچین انجام شود، به علت اینکه تمام مردم میتوانند در انتخاب برنده تاثیرگذار باشند ( دست یک شخص یا گروه خاصی نیست )، غیرمتمرکز می شود.

آموزش کیف پول های رمزارزها

یادگیری کیف پول رمزارزها

همانطور که در بانک، یک شماره کارت یا شماره حساب دارید، در دنیای رمزارزها هم شما یک کیف پول دارید که 2 تا آدرس دارد.

آدرس اول که public key نام دارد، همانند شماره کارت می ماند که از طریق این آدرس میتوانید کار ارسال و دریافت رمزارز را انجام دهید آدرس دوم که private key نام دارد، همانند رمز عابربانک شما می ماند و در اختیار کسی غیر از خودتان نباید قرار بگیرد.

نکته مهم :

آدرس private key را تنها صاحب کیف پول در اختیار دارد و در صورت فراموشی، بازیابی آن امکان پذیر نمی باشد ( به علت غیرمتمرکز بودن )

آموزش صرافی های ارز دیجیتال

آموزش صرافی های ارز دیجیتال

برای خرید و فروش رمزارزها، شما احتیاج به استفاده از یک صرافی دارید.

2 نوع صرافی در ارز دیجیتال داریم :

صرافی متمرکز

در این نوع صرافی ها، یک تیم مدیریت صرافی را بر عهده دارند و میتوانند حساب کاربران و میزان دارایی را کنترل کنند که به علت کارمزد پایین و همچنین امکانات زیاد، اکثر کاربران رمزارزها از صرافی های متمرکز استفاده می کنند.

صرافی غیرمتمرکز

برخلاف صرافی های متمرکز، صرافی های DEX یا غیرمتمرکز هیچ شخص واسطه ای وجود ندارد و تمامی خرید و فروش ها توسط یک قرارداد که Smart contract یا قرارداد هوشمند نام دارد انجام می شود.

آموزش تحلیل رمزارزها

آموزش تحلیل ارز دیجیتال

بازار رمزارزها، دارای نواسانات بسیار زیادی است که قبل از خرید یا فروش رمزارز، شما ابتدا باید نقطه ورود و خروج از معامله را پیدا کنید تا بتوانید نهایت سود را از سرمایه گذاری دریافت کنید.

بطور مثال، در هنگام انتشار این محتوا، قیمت ارز پولکادات 30 دلار است و از آنجایی که سقف قیمتی قبلی این ارز حدود 60 دلار است، بنابراین یکی از محدوده های ورود به این ارز، محدوده 30 دلار می باشد.

زیرا زمانی که به سقف قبلی خود برسد، حداقل 100 درصد سود دریافت کردید.